O.Torvald w Gdańsku

Znany nam wszystkim zespół O.Torvald zagra jako support przez zespołem Illusion dziś wieczorem. O O.Torvald pisaliśmy już w cyklu „UAp Przebój” –  tutaj. Fanów obu zespołów, którzy właśnie dziś przebywają w Gdańsku bądź okolicach, szczególnie namawiamy do wybrania się na dzisiejszy koncert:)

IMG_3035

INFO: http://rozrywka.trojmiasto.pl/Illusion-imp387237.html

 data:23 marca 2014 (niedziela)

godzina:20:00

miejsce: Parlament 

adres:Gdańsk, Świętego Ducha 2 (róg Kołodziejskiej)

bilety:65 zł , w przedsprzedaży 55 zł

o.torvald

O.Torvald powstał w 2005 roku z inicjatywy dwóch kolegów, Żeni Galicza (wokal) i Denisa Myzjuka (gitara). Dziś zespół zalicza się do czołówki ukraińskiego rocka, mając na swoim koncie 3 studyjne albumy i 2 specjalne projekty nagraniowe. Przez ostatnie 2 lata O.Torvald zagrał blisko 200 koncertów w Ukrainie, Rosji i Polsce. Jak mówią sami muzycy, po ich koncertach dziewczyny są jeszcze piękniejsze, a chłopcy mężniejsi…

Początki grupy to Połtawa na wschodzie Ukrainy. Młodzi ludzie ostro wzięli się do pracy muzycznej i po 5 miesiącach grania przeprowadzają się do Kijowa, by być „bliżej wszystkiego i nie zmarnować życiowej szansy”. Wynajmują tam dom jednorodzinny, w którym mieszkają i mają salę prób.

W 2008 roku O.Torvald wydaje swój debiutancki album i dostaje pierwsze zaproszenia na festiwale dla młodych kapel. Jednak na swoje 5 minut musi poczekać do 2011 roku, do wydania drugiej płyty. Wówczas wokół grupy zrobiło się sporo zamieszania, sypnęły się propozycje festiwalowe, zaczęły zapełniać się kluby koncertowe. Idąc za ciosem kapela nagrała rok później kolejny dysk „Prymat”.

Otorvald_FB_03

O.Torvald zagrał na wszystkich najważniejszych ukraińskich festiwalach muzycznych, również u boku zagranicznych gwiazd (Linkin Park, Garbage, Evanescence, The Rasmus). 2013 to w kalendarzu O.Torvalda trasy klubowe, zakończone pod koniec 2013 koncertem w Kijowie, na który przyszło kilka tysięcy fanów. Kijowski koncert był swojego rodzaju chwilowym pożegnaniem z publiką ukraińską. Chłopcy ogłosili bowiem oficjalnie, że na razie stopują z koncertami w Ukrainie, ponieważ chcą spróbować swoich sił w Polsce. Grupa ma nadzieję na ciepłe przyjęcie polskiej publiki, dla której specjalnie przygotowała też polskojęzyczną wersję jednego ze swoich największych hitów.

Reklamy

Informacje Irmi
Traveler, backpacker, hitchhiker, couchsurfer. In love with Ukraine, interested in people, their culture and idea of the world. Dreamer with surrealistic touch in drawings. Adores Salvador Dali, jazz and blues from 20. to 50-ties. Life-focused. Fascinated by art of film making, documentary, photography, commercials, graphics. Inter cultural and inter textual approach in life.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: